yaprak-site-nedir

Yaprak Site Örnekleri

8 dakika okuma süresi

e-Ticaret, bir ticaret türünden başka bir şey değildir. İşleyiş tarzı, fiziksel perakende sektörününkine oldukça benzer. Gerçek bir mağaza ile sahip olduğu tek fark, burada tüm sürecin çevrimiçi olarak gerçekleşmesidir.

Bir e-ticaret firmasının yolculuğu, bir e-ticaret web sitesi kurmakla başlar. Temelde bir e-ticaret sitesi olan yaprak site; tek bir ürünün ya da aynı kategoride farklı biçim, renk ve boyut gibi varyasyonları olan ürünlerin pazarlandığı web sitelerdir.

Ürün satışı yapmak isteyen kişiler bir yaprak site oluşturup tek bir sayfada ürünle ilgili tüm özellikleri ve görsellerini sunarak tüketiciye pazarlamayı hedefler. Yaprak siteleri sadece tek bir ürüne odaklanır. Bu nedenle o ürünün pazarlaması ile ilgili de birçok avantajı beraberinde getirir.

Tek sayfalı yaprak sitelerin ulaşmak istediği hedef müşterilere hızlı hizmet sunmak ve sade bir tasarım ile karmaşık olmayan bir web site hazırlamaktır. HTML olarak tasarlanmış sitelerden daha güvenlidir ve kullanıcıya alışveriş esnasından güven verir, size kurumsallık katar.

Kullanıcı dostudur. Her tablet, telefon ve bilgisayara uyumludur. Google, Yandex, Yaani gibi arama motorlarının sevdiği bir site olarak karşımıza çıkar.

Esasında yaprak site tanımı yapıldığında her ne kadar tek tip ve çok sade olarak tarif edilse de müşterilerin tüm sorularına cevap verebilecek şekilde tasarlandığı ve kafalarda soru işareti bırakmadığı için oldukça işlevseldir. Pazarlama faaliyetinde hem satıcıya hem alıcıya büyük kolaylık sağlar.

Örneğin tek bir ürün ticareti yapmak istediğinizde yaprak site ilk olarak ürün görseli ile en önemli özelliklerini ilk etapta çarpıcı ve efektif etki bırakacak şekilde başlık olarak konumlandırır. Ticaret yapan kişinin istemiş olduğu tüm bilgiler ve ürün özellikleri anlatılır. Fiyat, ödeme ve teslimat yöntemleri kullanıcıları ürünü almakla ilgili teşvik edebilmesi için sayfada mutlaka konumlandırılır.

Ürünün nasıl üretildiği, hikayesi veya tarihçesi kısa ve öz bir makale halinde yazılabilir. İlgili ürünle alakalı haber veya kullanıcı yorumlarına da yer vererek yeni alıcıların güveni kazanılır. Sertifika ve lisans bilgileri içerir. Bu sayede satıcı vizyonu güçlendirilerek garanti sunulur.

Sipariş verme noktasında eksiksiz olarak tüm bilgilerin alınması tek bir sayfada gerçekleşir. Minimal ve sade bir tasarım ile satılacak ürünün pazarlama ve satış adımlarında yüzde yüz verimle ticaret faaliyeti tamamlanmış olur. Özet olarak karmaşık ve fazla detay barındıran fakat kullanıcıyı etaplarıyla oldukça yoran bir web sitenin yaptığı her işi tek bir sayfada sunarak çift taraflı memnuniyet sağlanmış olur.

yaprak-site-ornek
yaprak-site-yazilimi

Yaprak Siteler ile kontrol sizin elinizde!

phone